Kelionių datos

08-19 (5 d.) / 413.1 459 EUR

Užsakyti/Klausti

Karelija ir Sankt Peterburgas

413.10

Kategorija:

Aprašymas

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją, Rusiją. Nakvynė viešbutyje Sankt Peterburgo apylinkėse.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į nuostabąją Kareliją – Rusijos šiaurės vakarų regioną, žavintį savitu, ledynmečiu suformuotu kraštovaizdžiu. Karelija – „ežerų ir miškų“ žemė. Ežerų čia yra daugiau kaip 61 tūkst., tarp kurių ir didžiausi Europoje – Ladoga bei Onega. Stabtelsime Priozerske – mieste, įsikūrusiame ant Ladogos ežero kranto ir garsiame Korelos viduramžių tvirtove-muziejumi*. Ar galite patikėti, jog nuo 1330-ųjų šią tvirtovę kontroliavo ir LDK kunigaikščiai? Apžiūrėsime išlikusius įtvirtinimus ir kraštotyros muziejų, kuriame susipažinsime ne tik su Karelijos krašto istorija, bet pasigrožėsime ir archeologiniais eksponatais. Ši tvirtovė tokia garsi, kad prie vienos iš pilies sienų buvo filmuojamos Aleksėjaus Balabanovo filmo „Brolis“ scenos. Pietūs**. Po pietų mūsų laukia apsilankymas unikaliame karo istorijos ir geologijos stebuklų muziejuje „Pelėdos kalnas“*. Neįtikėtinajis įsikūręs granito uolos bunkeryje. Tai vienas didžiausių požeminių muziejų Šiaurės Europoje. Susipažinsime su regiono karo istorija ir geologija. Apžiūrėsime Karelijos retų mineralų kolekciją – kai kurie iš jų yra unikalūs ir kasami tik šiame regione. Stilizuotoje jaukioje kavinėje galėsite paragauti tradicinių Karelijos kariuomenės patiekalų**. Važiuojame į europietiškąjį miestą – Sortovalą, turintį net tris gimimo datas ir tris pavadinimus. Pasivaikščiosime gatvelėmis tarp suomiškų namų, pasigrožėsime nuostabiais vaizdais nuo prieplaukos ir tilto. Vykstame į viešbutį šalia Sortavalos. Nakvynė.

3 diena. Pusryčiai. Apsilankysime unikaliame medžio drožybos muziejuje*, kur eksponuojami garsaus menininko Kronido Gogolevo darbai. Apie pietus laivu* Ladogos ežeru plauksime į Valaamo salą ( ~ 50 min.), išdidžiai vadinamą „Ladogos perlu“. Mus lydės nuostabūs uolėti ežero pakrantės vaizdai. Atplaukę į salą, aplankysime itin sakralų ir paslaptingą stačiatikybės centrą – Valaamo vienuolyną*. Tai vienas įdomiausių, kultūriniu ir istoriniu aspektu, vienuolynų šiaurinėje Rusijos dalyje. Apžiūrėsime veikiantį Spaso Preobroženskio soborą, kur saugomi vienuolyno įkūrėjų Germano ir Sergėjaus Valaamų palaikai, pasigrožėsime naujosiomis ikonomis, tiesiog tviskančiomis auksu. Pietūs** vienuolyne. Kitu laiveliu perplaukiame į salos dalį, kuri vadinama „Naująja Jeruzale“. Aplankysime ant aukšto Ladogos ežero kranto stūksančius Prisikėlimo skitą bei Gefsimano skitą.  Ekskursiją saloje užbaigsime besigrožėdami bene gražiausia Ladogos ežero panorama nuo Eleonoros kalno. Plaukiame atgal į Sortovalo miestą. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame  į Centrinę Kareliją. Pakeliui stebėsime kaip keičiasi gamtos peizažai – grožėsimės kriokliais ir marmuro uolomis. Stabtelsime prie Ruskealos krioklių, kur vyko filmo „O aušros čia tylios“ filmavimas. Pietūs kavinėje**. Tęsiame ekskursiją marmuro kalnų parke „Ruskeala“*. Tai – viena įspūdingiausių Karelijos vietų, kurioje dera gamta ir žmogaus veikla. Daugiau nei 200 metų karjeruose buvo kasamas dekoratyvinis šviesiai pilkos spalvos marmuras. Juo buvo puošiamos Sankt Peterburgo šventyklos ir rūmai, Peterhofo fontanai ir net metro stotys Sankt Peterburge. Marmuro kasyklos ir uolų griovos paliks neišdildomą įspūdį. O ypatingai švarus ir tyras Kanjono vanduo nustebins ir visko mačiusius. Po pietų išvykstame į Sankt Peterburgą. Atvykę įsikuriame viešbutyje Sankt Peterburge. Pageidaujantiems – naktinė ekskursija**, kurios metu stebėsime stulbinantį tiltų pakėlimą virš Nevos. Rekomenduojame paplaukioti Peterburgo kanalais ir Nevos upe**, nes būtent iš vandens pusės miestas atrodo ypač romantiškas ir dar didingesnis. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Pažintis su gražiausiu Rusijos miestu – Sankt Peterburgu. Pasivaikščiosime pagrindine Peterburgo gatve – Nevos prospektu, kuris yra miesto kultūrinio ir socialinio gyvenimo centras. Vėliau aplankysime Nevos upės pakrantėje esantį Ermitažą***, vieną didžiausių pasaulio muziejų, kuriame eksponuojama per 60 tūkstančių meno kūrinių, o archyvai  didžiuojasi dar 3 milijonais įvairių objektų. Čia laikas neprailgs! Po pietų vykstame į rusų Versalį – Peterhofą*** – carų užmiesčio rezidenciją. Pakeliui pravažiuojame Strelnią – Rusijos  prezidento vasaros rezidenciją („Kongresų rūmai“). Peterhofe susipažįstame su nuostabiu imperatoriškų pastatų ansambliu, apsuptu įspūdingų parkų, sodų bei auksu padabintomis fontanų kompozicijomis. Grįžtame į miestą. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Sankt Peterburge.

6 diena. Pusryčiai. Kelionė per Rusiją, Estiją, Latviją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Vykstant į šią kelionę reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.

PASTABA: Lankant vienuolynus ir bažnyčias moterims reikėtų vilkėti pečius ir kelius uždengiančia aprangą (turėti skareles bei ilgus sijonus), vyrams vilkėti ilgas kelnes

Papildoma informacija

Išvykimo laikai

08-19 (5 d.) / 413.1 459 EUR

Įskaičiuota
Neįskaičiuota
Papildomi komentarai