Kelionių datos

08-19 (4 d.) / 15 v. / 332.1 369 EUR

Užsakyti/Klausti

Maskva – Rusijos Aukso žiedas

332.10

Kategorija:

Aprašymas

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Rusiją. Nakvynė viešbutyje prie Sergijevo Posado.

2 diena. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Sergijevo Posadą – Rusijos ortodoksų bažnytinį centrą. Jos metu susipažinsite su istoriniu miesto centru, išgirsite pasakojimą apie architektūrinius paminklus, aplankysite parapijos bažnyčias ir pasivaikščiosite senamiesčio gatvelėmis. Aplankysime Šventosios Trejybės Sergijevo vienuolyną* (Lavrą), kuriame saugomi unikalūs aukso ir sidabro religinio meno kūriniai, senovinės ikonos, auksu siuvinėti bažnytiniai drabužiai. Šventosios Trejybės soboras (1422 m.), kurio interjerą puošia Andrejaus Rubliovo ir jo amžininkų ikonos. Zakristija: unikalūs aukso ir sidabro meistrų darbai, turtingiausia Rusijoje senųjų siuvinių kolekcija (XIV – XVII a.). Laisvas laikas. Kelionė į Suzdalę – miestą-muziejų, „turistų Meką”. Ekskursija po Suzdalės Kremlių – pačią seniausią miesto įžymybę, pradėtą statyti dar X a. Pamatysime Kristaus gimimo soborą ir cerkvę ( XII – XVI a.), vyskupų rūmus, pastatytus XV a., medinę Nikalojaus cerkvę, XVII a. Uspenskio cerkvę. Toliau aplankysime unikalią miesto šventovę – veikiantį Spaso – Efimijevskio vienuolyną. Tai didingas XIV a. statinys, kurį sudaro galinga 1200 m ilgio tvirtovės siena su dvylika XVII a. bokštų, daugybė gyvenamųjų ir ūkinių pastatų. Nakvynė viešbutyje prie Suzdalės.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame link Vladimiro. Aplankome Dievo Motinos Užtarimo cerkvę* (Pokrova na Nerli), esančią maždaug 10 km. nuo Vladimiro, Nerli upės pakrantėje. Tai turbūt gražiausias architektūrinis paminklas visoje Rusijoje – daili, nedidelė, balta kaip jaunamartė, tiesi lyg žvakė. Kelias (~ 2 km), vedantis link šios šventovės, primena piligrimystę. Eini neįprastai pakylėtas, mąstai ir gėriesi fantastišku vaizdu, kai architektūra taip puikiai dera su aplinka…1992 m. Pokrova na Nerli cerkvė įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Atvykstame į Vladimirą. Ekskursija po Senosios Rusijos sostinę. Miestas dar vadinamas „Rusijos aukso žiedo vartais”. XII a. kunigaikštis Andrejus Bogoliubovas perkėlė sostinę iš Suzdalės į Vladimirą. XII a. amžiaus pradžioje statyti Aukso vartai, Uspenskio soboras* ir Dmitrijaus soboras* yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Uspenskio soboro vidus yra dekoruotas žymaus dailininko Andrejaus Rubliovo freskomis. Laisvas laikas. Vykstame į Maskvą. Vakarinė ekskursija po sostinę su nuostabiai apšviestais pagrindiniais objektais: parkas Zariadje, Raudonoji aikštė, Gum‘as, Nikolskaja gatvė, Maskvos upės krantinė, verslo centras Maskva City su dangoraižiais, Vasilijaus Palaimintojo soboras, miesto panorama nuo Vorobvjovo kalnų. Nakvynė viešbutyje Maskvoje.

4 diena. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Kremlių, aplankant vieną iš soborų-muziejų*. Maskvos Kremlių juosia mūro sienos su 20 bokštų, iš kurių svarbiausias yra Spaso, pastatytas XVII a. Kremliaus ansamblio centre – Soborų aikštė su penkiabokščiais kupoliniais soborais: XV a. Uspenijės soboras, kuriame buvo vainikuojami ir tuokiami Rusijos kunigaikščiai ir carai, laidojami metropolitai ir patriarchai, Apreiškimo soboras, XVI a. Arkangelo soboras. Į kremliaus ansamblį įeina ir XV a. carų rūmai “Granovitaja palata” bei Ivano Didžiojo varpinė, Kremliuje saugomi didieji rusų meno paminklai – “Varpų varpas” ir “Patrankų patranka”, prie šiaurinės sienos Raudonojoje aikštėje yra Lenino mauzoliejus, o prie vakarinės Aleksandro sode – Nežinomojo kareivio kapas. Po ekskursijos laisvas laikas pasivaikščioti vienoje iš seniausių Rusijos sostinės gatvių – Arbate, kuri gyvuoja jau nuo XV a. Po pietų išvykstame. Kelionė per Rusiją. Nakvynė viešbutyje Rževo apylinkėse.

5 diena. Pusryčiai. Kelionė per Rusiją, Latviją. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Vykstant į šią kelionę reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.

PASTABA: Lankant vienuolynus ir bažnyčias moterims reikėtų vilkėti pečius ir kelius uždengiančia aprangą (turėti skareles bei ilgus sijonus), vyrams vilkėti ilgas kelnes

Papildoma informacija

Išvykimo laikai

08-19 (4 d.) / 15 v. / 332.1 369 EUR

Įskaičiuota
Neįskaičiuota
Papildomi komentarai