Kelionių datos

09-17 (3 d.) / 287.1 319 EUR

Užsakyti/Klausti

Savaitgalis Maskvoje (lėktuvu)

287.10

Kategorija:

Aprašymas

1 diena. Skrydis Vilnius – Maskva. Pervežimas iš oro uosto į viešbutį Maskvos centre. Pakeliui į viešbutį, apžvalginės ekskursijos autobusu/mikroautobusu* metu, apžiūrėsime Rusijos sostinės pagrindinius objektus: parkas Zariadje, Raudonoji aikštė, Gum‘as, Nikolskaja gatvė, Maskvos upės krantinė, verslo centras Maskva City su dangoraižiais, Vasilijaus Palaimintojo soboras, miesto panorama nuo Vorobvjovo kalnų. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Maskvoje.

2 diena. Pusryčiai. Pažintį su miestu pradėsime nuo Raudonosios aikštės, esančios pačiame centre. 1990 m. Raudonoji aikštė ir Kremlius buvo įrašyti į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo vertybių sąrašą. Apžiūrėsime iš išorės aikštėje besirikiuojančius, ypatingą reikšmę ir paskirtį turinčius pastatus: Kremlius –  oficiali Prezidento darbo vieta ir pagrindinis Rusijos muziejus, Lenino mauzoliejus, kuriame palaidoti Bolševikų lyderio palaikai, Vasilijaus Palaimintojo Soboras ir Kazanės katedra, valstybinis Rusijos istorijos muziejus ir prabangios komercinės GUM galerijos. Vėliau apsilankysime Kremliuje*, kur apžiūrėsime ginklinę* ir Kremliaus Katedrą* – Uspenijės soborą. Ekskursija truks ~ 4 val. Maskvos Kremlių juosia mūro sienos su 20 bokštų, iš kurių svarbiausias yra Spaso, pastatytas XVII a. Kremliaus ansamblio centre – Soborų aikštė su penkiabokščiais kupoliniais soborais: XV a. Uspenijės soboras, kuriame buvo vainikuojami ir tuokiami Rusijos kunigaikščiai ir carai, laidojami metropolitai ir patriarchai, Apreiškimo soboras, XVI a. Arkangelo soboras. Į kremliaus ansamblį įeina ir XV a. carų rūmai “Granovitaja palata” bei Ivano Didžiojo varpinė, Kremliuje saugomi didieji rusų meno paminklai – “Varpų varpas” ir “Patrankų patranka”, prie šiaurinės sienos Raudonojoje aikštėje yra Lenino mauzoliejus, o prie vakarinės Aleksandro sode – Nežinomojo kareivio kapas. Išėję iš Kremliaus ir praėję Raudonąją aikštę, apžiūrėsime Vasilijaus Palaimintojo Soborą – tai miesto simbolis, tiksliai žymintis geometrinį Maskvos miesto centrą. Soboro architektūra primena į dangų kylančias laužo liepsnas. Jis ganėtinai gerai išsilaikė iki mūsų dienų ir yra įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Laisvas laikas GUM apsipirkimo galerijoje – žinomiausiame apsipirkimo centre Rusijoje, kur galėsite papietauti savitarnos restoranuose. Vakarop metro* vyksime į Gorkio parką, esantį palei Maskvos upę. Laisvas laikas parke. Čia gausu restoranų, vyksta įvairūs renginiai ir koncertai. Tai puiki vieta Jūsų poilsiui. Pageidaujantiems siūlome pasiplaukiojimą laivu* Maskvos upe (~ 600 rub/asm.). Pasigrožėsime įspūdingais miesto vaizdais iš kitos prizmės, pamatysime įspūdingąjį Maskvos finansinį rajoną. Vakare grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

3 diena. Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Rusijos sostinės įžymybėmis. Miesto transportu* vykstame į Tsaritsyną* – istorijos bei architektūros muziejų-rezervatą po atviru dangumi. Tai Maskvos pietuose esantis rūmų ir parko ansamblis, įkurtas imperatorienės Jekaterinos II-osios įsakymu 1776 m. Tsaritsyno rūmai yra vadinamosios „rusiškos gotikos“ šedevras, o  daugiau kaip 100 hektarų plotą užimantis parkas tituluojamas kaip vienas gražiausių Maskvoje. Prie įėjimo į muziejų-rezervatą, mus pasitiks muzikinis fontanas, pasiekiamas perėjus du elegantiškus tiltus. Ekskursijos po rūmus metu apžiūrėsime eksponatus iš Rusijos aristokratijos gyvenimo, išgirsime rūmų istoriją, o didžiojoje rūmų aikštėje išvysime iškilmingus operos teatro rūmus. Pasivaikščiosime po išpuoselėtą parką, kur galėsite apžiūrėti Rusijos stačiatikių šventyklą „Gyvenimo šaltinis“, įsigyti originalių suvenyrų, atsigerti kavos ir užkąsti. Po pietų vykstame į miesto centrą. Ekskursija po Senąjį Arbatą: paminklas A.S. Puškino ir N. Goncharovos „Trečiojo tūkstantmečio namas“, kurį sukūrė architektas Melnikovas Krivoarbatsky juostoje, kuris yra įtrauktas į visus pasaulio katalogus kaip puikus konstruktyvizmo pavyzdys, legendinė Tsoi siena, fontanas-paminklas „Auksinis Turandotas“ teatre, pavadintame Vakhtangovas, „Spaso namas“ – pirklio Vtorovo dvaras, kuriame dabar yra JAV ambasadoriaus rezidencija, paminklas B. Okudzhavai. Laisvas laikas Senajame ir Naujajame Arbate. Arbatas – tai komercinė ir turistinė pėsčiųjų gatvė, apsupta istorinių pastatų ir besitęsianti maždaug vieną kilometrą. Pageidaujantys, savarankiškai galės apsilankyti Kristaus Gelbėtojo katedroje*. Tai  aukščiausia ortodoksinė bažnyčia pasaulyje. Meno mylėtojams siūlome apsilankyti Tretjekovo galerijoje*. Šios galerijos kolekcija buvo surinkta P.M. Tretjakovo, vienos gerbiamos pirklių šeimos atstovo, turėjusio nepaprastą skonį ir trauką menui. Šis meno kūrinių kolekcionierius savo namuose sugebėjo surinkti didelę žymiausių pasaulyje tapybos meistrų darbų kolekciją, kurią Maskvai perdavė kaip dovaną 1889 metais. Miesto transportu* grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

4 diena. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Maskva – Vilnius.

Papildoma informacija

Išvykimo laikai

09-17 (3 d.) / 287.1 319 EUR

Įskaičiuota
Neįskaičiuota
Papildomi komentarai