Kelionių datos

07-14 (5 d.) / 759 EUR
09-22 (5 d.) / 729 EUR

Užsakyti/Klausti

Prancūzija: Atlanto pakrantė ir Luaros slėnis (lėktuvu)

729.00

Kategorija:

Aprašymas

1 diena.  Susitikimas su kelionės vadovu Vilniaus oro uoste. Tiesioginis skrydis Vilnius – Paryžiaus Bovė (Ryanair). Vykstame į renesansinio stiliaus architektūros šedevrą Šamboro pilį*. Tai pati įspūdingiausia ir didžiausia Luaros slėnio pilis, kurią puošia keturi cilindro formos bokštai. Kalbama, kad prie šios pilies projekto prisidėjo garsusis meno genijus Leonardas da Vinčis. Šamboro pilis buvo statoma apie 100 metų, nes kiekvienas pilį paveldėjęs karalius pristatydavo po naują dalį, tad jos architektūroje vyrauja prancūziškas viduramžių ir itališkas renesanso stiliai. Pasigrožėję Šamboro pilimi vykstame į jaukų Ambuazo miestelį, kuris įsikūręs abiejuose Luaros upės krantuose. Miestelis garsus tuo, kad jame paskutinius gyvenimo metus praleido ir žymiausius savo darbus sukūrė talentingasis renesanso genijus – Leonardas Da Vinčis. Ambuaze pasivaikšiosime siauromis senamiesčio gatvelėmis, apžiūrėsime šv. Florentino bažnyčią, Klos Lusė rūmus, kuriuose gyveno ir mirė Leonardas da Vinčis. Esant galimybei apsilankysime XIII a. pastatyoje Ambuazo pilyje**, iš kurios sodų atsiveria nuostabus vaizdas į miestelio stogus ir Luaros upės vingius. Čia nuolat knibždėte knibžda turistų, mat pilies teritorijoje esančioje šv. Huberto koplyčioje palaidotas Leonardas da Vinčis. Laisvas laikas, kurio metu galėsite prisėsti vienoje iš kavinių lengvam atokvėpiui ir išgerti puodelį kvapnios kavos ar taurę brandaus vyno bei pasigrožėti kerinčiu vaizdu į senutėlę pilį. Nakvynė viešbutyje prie Ambuazo.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Šenonso pilį* – dėl savo grožio, grakštumo, romantiškumo ir pilies istorijoje susipynusių dramų dažnai vadinamą damų pilimi. Be to, daugiausia moterys ir buvo šios pilies šeimininkėmis. Ji pastatyta nuostabioje vietoje ant Šero upės kranto. Išskirtinis šios pilies bruožas yra tai, kad dalis pilies iškilusi virš vandens, ir pristatyta ant kadaise buvusio tilto. Pirmojo pasaulinio karo metais pilis tapo ligonine. Vykstame į Montrichard miestelį, jame nuo 1886 m. išskirtinėje vietoje įsikūrę vyno rūsiai. Ekskursija Monmousseau urvuose, kur ne tik sužinosime apie vyndarystę, bet ir degustuosime vyną*. Čia brandinami vynai ypatingi, nes sąlygos laikyti vynams idealios – urvuose labai drėgna, vasarą ir žiemą vyrauja pastovi maždaug dvylikos laipsnių temperatūra. Urvų ilgis apie 15 km, o ekskursijos metu mes apeisime apie vos 700 metrų urvų, tačiau įspūdžių pakaks ilgam. Toliau tęsiame pažintį su Luaros slėniu. Vykstame į Tūrą – centrinį Luaros slėnio miestą, įsikūrusį tarp dviejų upių – šiaurinėje pusėje teka Luara, o pietinėje – Šeras. Vakarinė ekskursija: mus pasitiks garsioji Tūro katedra, statyta nuo XII iki XVI a., rotušė, Šv. Martyno bazilika. Laisvas laikas senamiestyje, kuriame gausu lauko kavinukių ir restoranų. Nakvynė viešbutyje prie Tūro.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į nuostabią XV a. renesansinę Vilandry* pilį, kuri pastatyta vėliausiai iš visų renesanso laikotarpio didžiųjų Luaros slėnio pilių. Ji garsėja nuostabiais, išpuoselėtais sodais. Tai tipiniai prancūziški sodai, kurie buvo sukurti remiantis visomis prancūziškomis architektūrinėmis bei landšafto planavimo taisyklėmis. Čia galima išvysti, kaip harmoningai dera ir ištisus ornamentus sukuria dekoratyviniai augalai, auginami kartu su daržovėmis, vaistažolėmis ir prieskoniais. Sužavėti nepaprasto grožio išvykstame link Sen Malo. Vakarop aplankysime vaizdingą Bretanės viduramžių miestą – Dinaną. Jo senamiestis tiesiog įstabus, menantis ankstyvuosius viduramžius: akmenimis grįstose gatvelėse stūkso net 115 puikiai išsilaikiusių bretoniško stiliaus fachverkinių pastatų ir 14 bokštų, katedra, kunigaikščių pilis ir, žinoma, miesto simbolis – Laikrodžio bokštas. Laisvas laikas, kurio metu galėsite paklaidžioti nuostabiomis, siauromis senamiesčio gatvelėmis. Nakvynė viešbutyje prie Sen Malo.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į buvusį korsarų miestą – tvirtovę Sen Malo. Apžiūrėsime miesto katedrą, tvirtovę, pasivaikščiosime ant galingos gynybinės sienos Atlanto pakrantėje, nuo kurios atsiveria įspūdinga vandenyno, salų ir fortų panorama. Ryte čia bangos tiesiog ropščiasi viena per kitą ant gynybinės sienos, o netoliese esančios salelės skęsta vandenyje. Po poros valandų vandenynas gali atsitraukti toli nuo kranto – priklausomai nuo mėnulio fazės iki 13 km. Laisvas laikas, kurio metu, esant galimybei (atoslūgio metu), galėsite pasivaikščioti vandenyno dugnu. Ne mažiau smagu koja už kojos pavaikštinėti kukliomis senamiesčio gatvelėmis ir pakrantės restoranuose paskanauti jūros gėrybių. Trumpas sustojimas pasigrožėti įspūdingais vaizdais Cote d‘Emeraude – „smaragdinėje pakrantėje“, nusėtoje uolėtais iškyšuliais ir smėlio paplūdimiais. Vykstame į Kankalį, seną žvejų miestelį, garsėjantį austrių plantacijomis. Čia sužinosime apie austrių auginimą ir jas degustuosime*. Išvykstame Sen Mišelio link. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Keliaujame į Sen Mišelio kalną, kur dar tolimajame X a. vienuoliai benediktinai ant aukštos uolos įkūrė vienuolyną*, šiandien tituluojamą vienu iš Vakarų pasaulio architektūros stebuklų, gotikinės architektūros šedevru. Ši vieta dažnai vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu. Ir ne be reikalo, nes ne tik Sen Mišelio kalva garsina šią vietovę, bet ir įlanka, mat gravitacinė saulės ir mėnulio traukos jėga Sen Mišelio įlankoje sukelia stipriausius Europoje potvynius ir atoslūgius, kurių atskuba stebėti ne vienas smalsuolis. Vykstame į Normandiją. Pažintis su Prancūzijos Atlanto pakrantės perlais. Apsilankysime Honflere – viename gražiausių Prancūzijos uostamiesčių. Sunku patikėti, kad jis buvo pastatytas kaip komercinis miestas. XVI – XVII amžiais jis garsėjo kaip Amerikos užkariautojų ir tyrinėtojų uostas. Ekskursija Honflere: žingsniuosime vaizdingomis senamiesčio gatvelėmis, kur pamatysime druskos sandėlius, seniausią Prancūzijoje medinę bažnyčią ir kitas įžymybes. Laisvas laikas, kuomet galėsite pasivaikščioti jaukiu senamiesčiu ir padegustuoti** vietinio gėrimo – kalvadoso – iš sidro distiliacijos būdu gaminamo obuolių brendžio. Išvykstame Etretat link. Važiuosime vienu įspūdingiausių tiltų Prancūzijoje – Pont de Normandie, nuo kurio atsiveria žodžiais nenusakoma, tiesiog užburianti miestelio ir upės panorama. Tai paskutinis tiltas, kuris kerta Senos upę prieš jai įtekant į vandenyną. Nakvynė viešbutyje

6 diena. Pusryčiai. Lankomės Etretate – simpatiškame ir ramiame Normandijos pajūrio kurortiniame miestelyje, apsuptame įspūdingų uolų. Čia kadaise ilsėjosi Gi de Mopasanas ir Morisas Leblanas. Anksčiau tai buvo nedidelis žvejų kaimelis, tačiau XIXa. amžiuje nuostabius Etretato peizažus atrado dailininkai, kompozitoriai ir kitos kūrybingos asmenybės.  Vienas įdomiausių šios vietovės reginių – „Falaise d`Aval“ uola, savo forma primenanti dramblio, įmerkusio straublį į vandenyną, figūrą. Laisvas laikas pietums restorane ir puiki proga pasimėgauti nuostabiomis midijomis bei nacionaliniu šio regiono gėrimu – sidru. Vykstame į Paryžiaus Bovė oro uostą. Tiesioginis skrydis Paryžiaus Bovė – Vilnius (Ryanair).

Papildoma informacija

Išvykimo laikai

07-14 (5 d.) / 759 EUR
09-22 (5 d.) / 729 EUR

Įskaičiuota
Neįskaičiuota
Papildomi komentarai