Featured

Kelionių datos

09-12 (7 d.) / 4 v. / 799 EUR / G
03-07 (7 d.) / 13 v. / 719.1 799 EUR / G

Užsakyti/Klausti

Marokas (poilsinė-pažintinė) – lėktuvu

719.10

Kelionės į Maroką metu aplankysite Marakešą, Meknesą, Volubilį, keliausite į Sacharos dykumą.

Kategorijos: ,

Aprašymas

1 diena. Skrydis Vilnius – Agadyras (Wizzair). Vykstame į Marakešą. Vakarinė ekskursiją po karališkąjį miestą. Aplankysime garsiąją Džema el Fna aikštę – miesto širdį, kurioje gyvenimas verda visą parą. Dienos metu prekybininkai čia pardavinėja suvenyrus, keramikos ir odos dirbinius, kilimus, prieskonius, arbatas, o vakare aikštė virsta restoranu po atviru dangumi. Vakarienė viename iš šių restoranų. Nakvynė viešbutyje Marakeše.

2 diena. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Marakešą, įsikūrusį Atlaso kalnų papėdėje. Pasivaikščiosime po mediną – tai kelionė į pasakų pasaulį, kuriame jūsų laukia chaotiška gatvelių raizgalynė, daugybė pypsinčių motorolerių, didžiausius krovinius traukiantys mulai ir asilai. Vėliau iš išorės apžiūrėsime Kutubijos (Bibliotekos) mečetę su iškilusiu 77 m aukščio minaretu, matomu iš toli. Išvykstame į Kasablanką – didžiausią ir labiausiai kosmopolitišką šalies miestą, ekonomikos ir verslo sostinę. Apžvalginės ekskursijos metu aplankome Mohamedo V aikštę, Hasano II mečetę, kurioje gali melstis net iki 25 tūkst. žmonių. Mečetė stebina prabanga ir rekordinio 210 metrų aukščio minaretu. Vykstame į Rabatą. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Rabate.

3 diena. Pusryčiai. Apžiūrime prie Atlanto vandenyno įsikūrusią Maroko sostinę Rabatą, dar vadinamą „Imperatoriškojo sodo“ miestu. Rabate pasižvalgysime po Udajo tvirtovę, Hasano bokštą ir mečetę, įspūdingą Mohamedo V mauzoliejų ir aikštę, Mešuaro kvartalą, kuriame yra karališkieji rūmai ir valstybinės institucijos. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Rabate.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Volubilį – vieną geriausiai išsilaikiusių miestų Maroke. Volubilyje puikiai matoma buvusi gatvių struktūra, romėniškų vilų fragmentai su nuostabiomis mozaikomis, forumo aikštė, bazilika, kapitolijus. Antikos laikais čia buvo svarbus miestas – Romos valdžios administracinis centras. Vykstame į Meknesą – vieną iš keturių karališkųjų miestų, kurį išgarsino sultono Mulaj Ismailo didžiosios statybos. Apžiūrime Al Mansur vartus ir turgaus aikštę, grandiozines Mulaj Ismailo arklides ir aruodus. Vykstame į Fesą. Pažintis su Fesu – seniausiu Maroko imperatoriškuoju miestu ir pirmąja arabų dinastijos Maroke sostine. Ekskursijos metu aplankysime senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą ir primena tikrą labirintą, Al Karauino mečetę, universitetą, En Nejarine fontaną. Feso senamiestyje pamatysime, kaip rauginamos ir natūraliomis medžiagomis dažomos odos. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fese.

5 diena. Pusryčiai. Keliaujame Sacharos dykumos link. Apie pietus atvykstame į Atlaso kalnuose įsikūrusį miestą Mideltą, kuris laikomas Maroko obuolių sostine ir žinomas dėl čia buvusių gipso kasyklų. Būtent gipso gabenimui buvo nutiestas geležinkelis į Mideltą, kuris tapo antru miestu po Kasablankos, turinčiu elektros energiją. Toliau vykstame link garsiausių pasaulio kino režisierių mėgstamo Erfudo. Čia buvo pastatyti visame pasaulyje žinomi filmai „Žygiuok arba mirk“, „Mumija“, „Persijos princas“. Be to, Erfude buvo vykdomi Marso planetai skirtų robotų bandymai, kadangi šių apylinkių paviršius primena „raudonosios planetos“ paviršių. Toliau važiuojame į Merzugos miestelį, vadinamą dykumų perlu. Tai nuostabi vieta, kurioje galėsite mėgautis dykumos grožiu – didžiulėmis kopomis, kai besileidžianti saulė jas nudažo raudonais, geltonais, rudais ir pilkais atspalviais. Vakarienė ir nakvynė dykumos viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Rytinėmis Aukštojo Atlaso kalnų papėdėmis keliaujame iki Tingyro oazės, kurioje ošia palmių giraitės ir įsikūrę vietiniai berberų kaimeliai. Vaikščiodami po oazę, matysite, kaip žmonės augina šiam kraštui būdingas žemės ūkio kultūras: datules, alyvuoges, figas, įvairias daržoves. Vėliau keliausite Maroko Didžiuoju (Todrhos) kanjonu. Juo tekančią upę supa į 300 m aukštį kylančios didingos uolų sienos. Patys įspūdingiausi – paskutiniai kanjono metrai, nes čia jis susiaurėja iki vos 10 m pločio. Dadeso upės slėniu keliausite iki Varzazato miesto, kuris vadinamas Maroko kino sostine. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Varzazate.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į Tarudantą, kurį geriausiai pristato dviejų žodžių junginys – miestas-tvirtovė. Tarudantą juosia XVIII a. pastatyta 6 km ilgio galinga gynybinė siena. Ją puošia bokštai ir įspūdingi devyneri vartai. Tarudante veikia autentiškas marokietiškas turgus, vadinamas sūku. Jame gausu keramikos, odos, juvelyrikos dirbinių, tradicinių marokietiškų drabužių, prieskonių, netgi prabangiai puoštų ginklų. Keliaujame į Agadyrą, kuris senovėje buvo tylus prekybos uostas, iš kurio buvo eksportuojamas cukranendrių cukrus ir medvilnė. Dabar Agadyras – didžiausias Vakarų Sacharos bei Maroko pietų pakrantės pajūrio kurortas su akinančiai baltais namais bei erdviais bulvarais ir alėjomis. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Agadyre.

8 diena. Pusryčiai. Vykstame į Agadyro oro uostą. Skrydis Agadyras – Vilnius (Wizzair).

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos.
Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Nepilnamečiams iki 18 metų, vykstantiems į šią kelionę be tėvų ar su įgaliotais asmenimis, reikalingas vieno iš tėvų raštiškas notaro patvirtintas sutikimas ir jo kopija. Jeigu vykstama su vienu iš tėvų – kito sutikimas nereikalingas. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis vyksta pavarde, būtina turėti vaiko gimimo liudijimą.

SKRYDIS:

Lėktuvo bilietai užsakomi už papildomą mokestį.

Tikslaus skrydžio laiko teiraukitės kelionių agentūroje.

Skrydžius vykdo bendrovė WIZZAIR. Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už oro bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą ir nekompensuoja klientui patirtų nuostolių dėl skrydžio bendrovės nenumatytų veiksmų. Rezervavus bilietą, jis nekeičiamas, pinigai negrąžinami.

Į oro uostą rekomenduojama atvykti ne vėliau, kaip 2 val. iki skrydžio. Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats. Vilniaus oro uoste, išvykimo salėje Jus pasitiks vadovas su „Guliverio kelionių“ kortele. Lėktuvo bilietus (tik užsisakę agentūroje) gaus oro uoste. Kontaktinis vadovo tel. nr. bus praneštas tiesiogiai turistams 2 dienos iki kelionės.

 BAGAŽAS:

Į bilieto kainą įskaičiuota:  tik 1 rankinis orlaivio salono bagažas iki 10 kg, kurio išmatavimai neturi viršyti 55x40x23cm.

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml induose. Šie indai turi būti įdėti į permatomą, užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro maišelį; vienas maišelis – vienam keleiviui. Didesnės talpos skysčius reikia dėti į registruojamą bagažą. Primename, kad į rankinį bagažą negalima imti aštrių daiktų – peiliukų, žirklučių, dildžių. Šiuos daiktus sudėkite į bagažą, kurį atiduosite į bagažo skyrių.

Registruojamas bagažas užsakomas už papildomą mokestį.
Pageidaujamos vietos lėktuve užsakomos už papildomą mokestį. Turistai gali sėdėti lėktuve atskirai.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Maroke, kelionės metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba “turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Vienviečiai kambariai užsakomi už papildomą mokestį. Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais po vieną vykstančiais grupės turistais dviviečiame arba triviečiame kambaryje.

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

KELIONĖS DRAUDIMAS:

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima:

  • Likus ne trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios;
  • Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis turi būti pasirašyta tuo pat metu (tą pačią dieną) kaip ir kelionės pirkimo (rezervavimo) sutartis.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti);
* patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltesnių drabužių;
* higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, drėgnų servetėlių ir kt.;
* maudymosi kostiumą, paplūdimio rankšluostį;
* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės.

PINIGAI:

Maroko valiuta: Maroko dirhamas (MAD). 1 EUR ~11 MAD. Maroko dirhamų galėsite įsigyti kelionės metu (išsikeisti iš eurų). Išsivežti Maroko dirhamus iš Maroko draudžiama.

Mokamiems objektams, arbatpinigiams reikia turėti apie 100 eurų.

Asmeninėms išlaidoms, pietums (~12 EUR asmeniui) pinigų pasiimkite pagal savo poreikius;

Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei!

Papildoma informacija

Išvykimo laikai

09-12 (7 d.) / 4 v. / 799 EUR / G
03-07 (7 d.) / 13 v. / 719.1 799 EUR / G

Įskaičiuota

pervežimai iš/ į oro uostą Maroke;
kelionė mikroautobusu pažintinio turo metu;
7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis;
kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu;
ekskursinė programa;
kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Vilnius – Agadyras – Vilnius (Wizzair);
registruoto bagažo gabenimas lėktuvu;
(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~100 EUR;
kurorto rinkliava;
medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Papildomi komentarai

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; užsakius kelionę ir sumokėjus avansą yra išperkami lėktuvo bilietai, kurie yra nekeičiami ir negrąžinami;
kelionės vadovas pasitinka grupę ir išdalina kelionės dokumentus Vilniaus oro uoste;
objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantys ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos. Minimalus keliautojų skaičius 15 asmenų.