Kelionių datos

09-20 (7 d.) / 15 v. / 849 EUR

Užsakyti/Klausti

Marokas 8 d. (poilsinė-pažintinė)

849.00

Kategorija:

Aprašymas

1 diena. Pervežimas mikroautobusu Kaunas/Vilnius – Varšuvos oro uostas. Tiesioginis skrydis Varšuva – Marakešas (Wizzair). Apžvalginė ekskursija po Marakešą, įsikūrusį Atlaso kalnų papėdėje. Pasivaikščiosime po mediną – tai kelionė į pasakų pasaulį, kuriame jūsų laukia chaotiška gatvelių raizgalynė, daugybė pypsinčių motorolerių, didžiausius krovinius traukiantys mulai ir asilai. Lankysime Mergelių rūmus*, kuriuose atsispindi  turtingo sultono gyvenimas. Vėliau iš išorės apžiūrėsime Kutubijos (Bibliotekos) mečetę su iškilusiu 77 m aukščio minaretu, matomu iš toli.  Vakarinė ekskursija po karališkąjį miestą. Aplankysime garsiąją Džema el Fna aikštę – miesto širdį, kurioje gyvenimas verda visą parą. Dienos metu prekybininkai čia pardavinėja suvenyrus, keramikos ir odos dirbinius, kilimus, prieskonius, arbatas, o vakare aikštė virsta restoranu po atviru dangumi. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.

2 diena. Pusryčiai. Išvykstame į Kasablanką – didžiausią ir labiausiai kosmopolitišką šalies miestą, ekonomikos ir verslo sostinę. Apžvalginės ekskursijos metu aplankome Mohamedo V aikštę, Hasano II mečetę*, kurioje gali melstis net iki 25 tūkst. žmonių. Mečetė stebina prabanga ir rekordinio 210 metrų aukščio minaretu. Pietūs** ant jūros kranto įsikūrusioje kavinėje. Išvykstame į Rabatą. Laisvas laikas poilsiui prie vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Rabate.

3 diena. Pusryčiai. Apžiūrime prie Atlanto vandenyno įsikūrusią Maroko sostinę Rabatą, dar vadinamą „Imperatoriškojo sodo“ miestu. Rabate pasižvalgysime po Udajo tvirtovę, Hasano bokštą ir mečetę, įspūdingą Mohamedo V mauzoliejų ir aikštę, Mešuaro kvartalą. Esant galimybei lankysime karališkųjų rūmų teritoriją. Laisvas laikas poilsiui prie vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Rabate.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Volubilį – vieną geriausiai išsilaikiusių miestų Maroke. Volubilyje puikiai matoma buvusi gatvių struktūra, romėniškų vilų fragmentai su nuostabiomis mozaikomis, forumo aikštė, bazilika, kapitolijus. Antikos laikais čia buvo svarbus miestas – Romos valdžios administracinis centras. Vykstame į Meknesą – vieną iš keturių karališkųjų miestų, kurį išgarsino sultono Mulaj Ismailo didžiosios statybos. Apžiūrime Al Mansur vartus ir turgaus aikštę, grandiozines Mulaj Ismailo arklides ir aruodus. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Vykstame į Fesą. Pažintis su Fesu – seniausiu Maroko imperatoriškuoju miestu ir pirmąja arabų dinastijos sostineMaroke. Ekskursijos metu aplankysime senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą ir primena tikrą labirintą, Al Karauino mečetę, universitetą, En Nejarine fontaną. Feso senamiestyje pamatysime, kaip rauginamos ir natūraliomis medžiagomis dažomos odos. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fese.

5 diena. Pusryčiai. Per Atlaso kalnus keliaujame Sacharos dykumos link. Pakilę daugiau nei 2000 metrų aukštį, grožimės besikeičiančiais gamtos peizažais, matomais berberų tradiciniais kaimeliais, išdžiūvusiomis upėmis ir palmių giraitėmis. Važiuojame pro Mideltą, kuris laikomas Maroko obuolių sostine ir žinomas dėl čia buvusių gipso kasyklų. Būtent gipso gabenimui buvo nutiestas geležinkelis į Mideltą, kuris tapo antru miestu po Kasablankos, turinčiu elektros energiją. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Pravažiuojame Erfudą, kuris garsus fosilijų gausa. Toliau vykstame į Merzugos miestelį, vadinamą dykumų perlu. Tai nuostabi vieta, kurioje galėsite mėgautis dykumos grožiu – didžiulėmis kopomis, kai besileidžianti saulė jas nudažo raudonais, geltonais, rudais ir pilkais atspalviais. Vakarienė ir nakvynė dykumos viešbutyje.

6 diena. Anksti ryte kupranugarių karavanu* keliaujame pasitikti saulės. Po pusryčių Atlaso kalnų papėdėmis vykstame link Tingyro oazės. Nuo panoraminių aikštelių grožėsimės palmių giraitėmis ir vietiniais berberų kaimeliais, datulių, alyvuogių ir figų giraitėmis.  Vėliau keliausite Maroko Didžiuoju (Todrhos) kanjonu. Juo tekančią upę supa į 300 metrų aukštį kylančios didingos uolų sienos. Patys įspūdingiausi – paskutiniai kanjono metrai, nes čia jis susiaurėja iki vos 10 m pločio. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Dadeso upės slėniu keliausite iki Varzazato miesto, kuris vadinamas Maroko kino sostine. Lankysime kino studiją*, kur buvo pastatyti visame pasaulyje žinomi filmai „Žygiuok arba mirk“, „Mumija“, „Persijos princas“ ir kt.. Be to, čia buvo vykdomi Marso planetai skirtų robotų bandymai, kadangi šių apylinkių paviršius primena „raudonosios planetos“ paviršių. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Varzazate.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame prie garsiųjų Uzudo krioklių, Aukštojo Atlaso kalnuose. Netoli Marakešo vaizdingas 110 metrų aukščio Uzudo krioklys – tikras Maroko stebuklas. Trijų pakopų kriokliu teka srauni El Abido upė. Be krioklių kita Uzudo atrakcija – laisvai ten gyvenančios beždžionės, kurios labai mėgsta turistų siūlomus riešutis ir užkandžius. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Keliaujame į Marakešą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.

8 diena. Pusryčiai. Vykstame į Marakešo oro uostą. Tiesioginis skrydis Marakešas – Varšuva (Wizzair). Pervežimas iš Varšuvos oro uosto mikroautobusu į Kauną/Vilnių.

Papildoma informacija

Išvykimo laikai

09-20 (7 d.) / 15 v. / 849 EUR

Įskaičiuota
Neįskaičiuota
Papildomi komentarai