Placeholder

Kelionių datos

03-25 (7 d.) / 11 v. / 764.1 849 EUR
05-20 (7 d.) / 15 v. / 764.1 849 EUR
09-20 (7 d.) / 15 v. / 764.1 849 EUR

Užsakyti/Klausti

Marokas 8 d. (poilsinė-pažintinė) – lėktuvu

764.10

Kelionės į Maroką metu aplankysite Marakešą, Meknesą, Volubilį, keliausite į Sacharos dykumą.

Kategorija:

Aprašymas

1 diena. Pervežimas mikroautobusu Kaunas/Vilnius – Varšuvos oro uostas. Tiesioginis skrydis Varšuva – Marakešas (Wizzair). Apžvalginė ekskursija po Marakešą, įsikūrusį Atlaso kalnų papėdėje. Pasivaikščiosime po mediną – tai kelionė į pasakų pasaulį, kuriame jūsų laukia chaotiška gatvelių raizgalynė, daugybė pypsinčių motorolerių, didžiausius krovinius traukiantys mulai ir asilai. Lankysime Mergelių rūmus*, kuriuose atsispindi  turtingo sultono gyvenimas. Vėliau iš išorės apžiūrėsime Kutubijos (Bibliotekos) mečetę su iškilusiu 77 m aukščio minaretu, matomu iš toli.  Vakarinė ekskursija po karališkąjį miestą. Aplankysime garsiąją Džema el Fna aikštę – miesto širdį, kurioje gyvenimas verda visą parą. Dienos metu prekybininkai čia pardavinėja suvenyrus, keramikos ir odos dirbinius, kilimus, prieskonius, arbatas, o vakare aikštė virsta restoranu po atviru dangumi. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.

2 diena. Pusryčiai. Išvykstame į Kasablanką – didžiausią ir labiausiai kosmopolitišką šalies miestą, ekonomikos ir verslo sostinę. Apžvalginės ekskursijos metu aplankome Mohamedo V aikštę, Hasano II mečetę*, kurioje gali melstis net iki 25 tūkst. žmonių. Mečetė stebina prabanga ir rekordinio 210 metrų aukščio minaretu. Pietūs** ant jūros kranto įsikūrusioje kavinėje. Išvykstame į Rabatą. Laisvas laikas poilsiui prie vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Rabate.

3 diena. Pusryčiai. Apžiūrime prie Atlanto vandenyno įsikūrusią Maroko sostinę Rabatą, dar vadinamą „Imperatoriškojo sodo“ miestu. Rabate pasižvalgysime po Udajo tvirtovę, Hasano bokštą ir mečetę, įspūdingą Mohamedo V mauzoliejų ir aikštę, Mešuaro kvartalą. Esant galimybei lankysime karališkųjų rūmų teritoriją. Laisvas laikas poilsiui prie vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Rabate.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Volubilį – vieną geriausiai išsilaikiusių miestų Maroke. Volubilyje puikiai matoma buvusi gatvių struktūra, romėniškų vilų fragmentai su nuostabiomis mozaikomis, forumo aikštė, bazilika, kapitolijus. Antikos laikais čia buvo svarbus miestas – Romos valdžios administracinis centras. Vykstame į Meknesą – vieną iš keturių karališkųjų miestų, kurį išgarsino sultono Mulaj Ismailo didžiosios statybos. Apžiūrime Al Mansur vartus ir turgaus aikštę, grandiozines Mulaj Ismailo arklides ir aruodus. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Vykstame į Fesą. Pažintis su Fesu – seniausiu Maroko imperatoriškuoju miestu ir pirmąja arabų dinastijos sostineMaroke. Ekskursijos metu aplankysime senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą ir primena tikrą labirintą, Al Karauino mečetę, universitetą, En Nejarine fontaną. Feso senamiestyje pamatysime, kaip rauginamos ir natūraliomis medžiagomis dažomos odos. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fese.

5 diena. Pusryčiai. Per Atlaso kalnus keliaujame Sacharos dykumos link. Pakilę daugiau nei 2000 metrų aukštį, grožimės besikeičiančiais gamtos peizažais, matomais berberų tradiciniais kaimeliais, išdžiūvusiomis upėmis ir palmių giraitėmis. Važiuojame pro Mideltą, kuris laikomas Maroko obuolių sostine ir žinomas dėl čia buvusių gipso kasyklų. Būtent gipso gabenimui buvo nutiestas geležinkelis į Mideltą, kuris tapo antru miestu po Kasablankos, turinčiu elektros energiją. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Pravažiuojame Erfudą, kuris garsus fosilijų gausa. Toliau vykstame į Merzugos miestelį, vadinamą dykumų perlu. Tai nuostabi vieta, kurioje galėsite mėgautis dykumos grožiu – didžiulėmis kopomis, kai besileidžianti saulė jas nudažo raudonais, geltonais, rudais ir pilkais atspalviais. Vakarienė ir nakvynė dykumos viešbutyje.

6 diena. Anksti ryte kupranugarių karavanu* keliaujame pasitikti saulės. Po pusryčių Atlaso kalnų papėdėmis vykstame link Tingyro oazės. Nuo panoraminių aikštelių grožėsimės palmių giraitėmis ir vietiniais berberų kaimeliais, datulių, alyvuogių ir figų giraitėmis.  Vėliau keliausite Maroko Didžiuoju (Todrhos) kanjonu. Juo tekančią upę supa į 300 metrų aukštį kylančios didingos uolų sienos. Patys įspūdingiausi – paskutiniai kanjono metrai, nes čia jis susiaurėja iki vos 10 m pločio. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Dadeso upės slėniu keliausite iki Varzazato miesto, kuris vadinamas Maroko kino sostine. Lankysime kino studiją*, kur buvo pastatyti visame pasaulyje žinomi filmai „Žygiuok arba mirk“, „Mumija“, „Persijos princas“ ir kt.. Be to, čia buvo vykdomi Marso planetai skirtų robotų bandymai, kadangi šių apylinkių paviršius primena „raudonosios planetos“ paviršių. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Varzazate.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame prie garsiųjų Uzudo krioklių, Aukštojo Atlaso kalnuose. Netoli Marakešo vaizdingas 110 metrų aukščio Uzudo krioklys – tikras Maroko stebuklas. Trijų pakopų kriokliu teka srauni El Abido upė. Be krioklių kita Uzudo atrakcija – laisvai ten gyvenančios beždžionės, kurios labai mėgsta turistų siūlomus riešutis ir užkandžius. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Keliaujame į Marakešą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.

8 diena. Pusryčiai. Vykstame į Marakešo oro uostą. Tiesioginis skrydis Marakešas – Varšuva (Wizzair). Pervežimas iš Varšuvos oro uosto mikroautobusu į Kauną/Vilnių.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos.
Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Nepilnamečiams iki 18 metų, vykstantiems į šią kelionę be tėvų ar su įgaliotais asmenimis, reikalingas vieno iš tėvų raštiškas notaro patvirtintas sutikimas ir jo kopija. Jeigu vykstama su vienu iš tėvų – kito sutikimas nereikalingas. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis vyksta pavarde, būtina turėti vaiko gimimo liudijimą.

SKRYDIS:

Lėktuvo bilietai užsakomi už papildomą mokestį.

Tikslaus skrydžio laiko teiraukitės kelionių agentūroje.

Skrydžius vykdo bendrovė WIZZAIR. Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už oro bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą ir nekompensuoja klientui patirtų nuostolių dėl skrydžio bendrovės nenumatytų veiksmų. Rezervavus bilietą, jis nekeičiamas, pinigai negrąžinami.

Į oro uostą rekomenduojama atvykti ne vėliau, kaip 2 val. iki skrydžio. Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats. Vilniaus oro uoste, išvykimo salėje Jus pasitiks vadovas su „Guliverio kelionių“ kortele. Lėktuvo bilietus (tik užsisakę agentūroje) gaus oro uoste. Kontaktinis vadovo tel. nr. bus praneštas tiesiogiai turistams 2 dienos iki kelionės.

 BAGAŽAS:

Į bilieto kainą įskaičiuota:  tik 1 rankinis orlaivio salono bagažas, kurio išmatavimai neturi viršyti 40x30x20cm.

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml induose. Šie indai turi būti įdėti į permatomą, užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro maišelį; vienas maišelis – vienam keleiviui. Didesnės talpos skysčius reikia dėti į registruojamą bagažą. Primename, kad į rankinį bagažą negalima imti aštrių daiktų – peiliukų, žirklučių, dildžių. Šiuos daiktus sudėkite į bagažą, kurį atiduosite į bagažo skyrių.

Registruojamas bagažas užsakomas už papildomą mokestį.
Didesnis rankinis bagažas (kurio išmatavimai 55*40*23) užsakomas už papildomą mokestį.
Pageidaujamos vietos lėktuve užsakomos už papildomą mokestį. Turistai , neišsipirkę vietų, gali sėdėti lėktuve atskirai.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Maroke, kelionės metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba “turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Vienviečiai kambariai užsakomi už papildomą mokestį. Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais po vieną vykstančiais grupės turistais dviviečiame arba triviečiame kambaryje.

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

KELIONĖS DRAUDIMAS:

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima:

  • Likus ne trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios;
  • Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis turi būti pasirašyta tuo pat metu (tą pačią dieną) kaip ir kelionės pirkimo (rezervavimo) sutartis.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti);
* patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltesnių drabužių;
* higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, drėgnų servetėlių ir kt.;
* maudymosi kostiumą, paplūdimio rankšluostį;
* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės.

PINIGAI:

Maroko valiuta: Maroko dirhamas (MAD). 1 EUR ~11 MAD. Maroko dirhamų galėsite įsigyti Maroke (išsikeisti iš eurų). Išsivežti Maroko dirhamus iš Maroko draudžiama.

Mokamiems objektams, arbatpinigiams reikia turėti apie 125 eurų.  

Asmeninėms išlaidoms, pietums (~12 EUR asmeniui) pinigų pasiimkite pagal savo poreikius;

Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei!

Papildoma informacija

Išvykimo laikai

03-25 (7 d.) / 11 v. / 764.1 849 EUR
05-20 (7 d.) / 15 v. / 764.1 849 EUR
09-20 (7 d.) / 15 v. / 764.1 849 EUR

Įskaičiuota

pervežimai iš/ į oro uostą Maroke;
pervežimas Kaunas/Vilnius-Varšuvos oro uostas-Kaunas/Vilnius;
kelionė mikroautobusu pažintinio turo metu;
7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis;
kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
rusiškai kalbančio vietinio gido paslaugos;
ekskursinė programa;
kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Varšuva – Marakešas – Varšuva (Wizzair);
registruoto bagažo gabenimas lėktuvu;
(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~125 EUR;
medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Papildomi komentarai

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; užsakius kelionę ir sumokėjus avansą yra išperkami lėktuvo bilietai, kurie yra nekeičiami ir negrąžinami;
objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos. Minimalus keliautojų skaičius 15 asmenų.