Kelionių datos

09-24 (9 d.) / 7 v. / 949.05 999 EUR

Užsakyti/Klausti

Ispanija – Portugalija – Marokas (lėktuvu)

949.05

Pažintis su Ispanija, Portugalija, Maroku. Lisabona, Portas, Fatima, Fesas, Rabatas, Sevilija, Granada.

Kategorija:

Aprašymas

1 diena. Skrydis Vilnius – tarpinis oro uostas – Porto (skrydis su persėdimu). Visuomeniniu transportu vykstate į viešbutį. Prisijungiate prie grupės atvykusios autobusu iš Lietuvos. Po pietų apžvalginė ekskursija Porte. Apžiūrėsime Bento geležinkelio stotį, garsėjančią viena iš didžiausių terakotinių mozaikų, Pranciškonų bažnyčią, dekoruotą paauksuoto medžio raižiniais, pamatysime Biržos rūmus, Kerigos bokštą. Pasivaikščiosime po Ribeiros rajoną, kuris žavi plytelėmis puoštais namukais. Porto regionas visame pasaulyje garsėja savo vynais. Esant galimybei Portugališko portveino degustacija*. Nakvynė viešbutyje prie Porto.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Koimbrą. Pažintis su senąja Portugalijos sostine, aplankant senąją XII a. romaninio stiliaus katedrą, universitetą, senamiesčio gatveles. Po to vykstame į puikiu gotikos šedevru laikomą Batalijos vienuolyną*, pastatytą karaliaus Džoano I įsakymu Švč. Mergelės Marijos garbei. Pavakarę atvykstame į Fatimą, kur plūsta piligrimai ir maldininkai pagerbti apsireiškimo stebuklo. Pamatysime didžiulę baltą baziliką ir esplanadą, kurioje lengvai telpa šimtatūkstantinės minios. Bažnyčioje ilsisi dviejų šį stebuklą paliudijusių piemenėlių palaikai. Nakvynė viešbutyje Lisabonos apylinkėse.

3 diena. Pusryčiai. Pažintis su Lisabona pėsčiomis ir miesto transportu*. Aplankysime centrinius Rossio ir Baixa kvartalus, Švč. Mergelės Marijos katedrą, Šv. Antano Paduviečio ir Šv. Roko bažnyčias, Šv. Jurgio tvirtovę*, nuo kurios sienų atsiveria įspūdingi vaizdai. Aplankysime Belemo kvartalą garsėjantį XVI a. bokštu, Šv. Jeronimo vienuolynu, paminklu Atradėjams ir senąja kepykla, žinoma  Belemo pyragėliais. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Lisabonos apylinkėse.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Ispaniją. Ekskursija po Seviliją, finikiečių, romėnų ir maurų miestą. Sevilijos simbolis yra gražiausia ir didžiausia Ispanijos katedra* bei jos varpinė La Giralda. Šalia katedros esantis Karališkasis Alkasaras* – buvę valdovų rūmai, žydų kvartalas „Santa Krus“, universiteto rūmai, monumentalioji Ispanijos aikštė, nuostabus Marijos Luisos parkas. Nakvynė viešbutyje prie Algeciro.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į uostą. Keltu* keliamės į Maroką. Marokiečių firmos autobusas ir vietinis gidas lydės visos kelionės po Maroką metu. Vykstame į Volubilį – vieną geriausiai išsilaikiusių miestų Maroke.  Volubilyje puikiai matoma buvusi gatvių struktūra, romėniškų vilų fragmentai su nuostabiomis mozaikomis, forumo aikštė, bazilika, kapitolijus. Antikos laikais čia buvo svarbus miestas, Romos valdžios administracinis centras. Vakare atvykstame į Fesą. Nakvynė viešbutyje Fese.

6 diena. Pusryčiai. Pažintis su Fesu, seniausiu Maroko imperatoriškuoju miestu ir pirmąja arabų dinastijos Maroke sostine. Ekskursijos metu aplankoma Karauino mečetė ir universitetas, Bou Anania ir Attarine medrasos (XIV a. religinės mokyklos), žavinčios savo interjero dekoracijomis bei detalių gausa, Ennejjarine fontanas ir kt. Vykstame į Meknesą – vieną iš keturių karališkųjų miestų, kurį išgarsino sultono Mulaj Ismailo didžiosios statybos. Aplankome amatų muziejų, įsikūrusį buvusiuose vizirio rūmuose, Mulaj Ismailo arklides* ir aruodus, Al Mansur vartus. Nakvynė viešbutyje Rabate.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į prie Atlanto vandenyno įsikūrusią Maroko sostinę Rabatą, dar vadinamą Imperatoriškojo sodo miestu. Rabate pasižvalgysime po Udajo tvirtovę, Hasano bokštą ir mečetę, įspūdingą Mohamedo V-ojo mauzoliejų, Mešuaro kvartalą, kuriame yra karališkieji rūmai ir valstybinės institucijos. Atvykstame į Tanžerą – miestą-uostą. Trumpa pažintis su miestu: šiuolaikinė, moderni miesto dalis Ville Nouve, Maroko karaliaus rezidencija. Lankome Heraklio uolą ir švyturį, ties kuriuo susijungia Viduržemio jūra ir atlanto vandenynas. Keltu keliamės į Ispaniją. Vykstame Granados link. Nakvynė viešbutyje Granados apylinkėse.

8 diena. Pusryčiai. Trumpa ekskursija po Granados istorinį centrą, kur 800 metų karaliavo maurai. Didžiausias maurų imperijos palikimas Ispanijoje Alhambra* (lankoma esant galimybei), buvusi maurų karalių rezidencija, kurios statyba buvo pradėta XII a. Įspūdingos rūmų menės, kolonados, sienų ornamentika, žydinčiuose Generalife soduose skendintys kiemai su čiurlenančiais fontanais. Išvykstame Barselonos link. Nakvynė viešbutyje Ispanijoje.

9 diena. Pusryčiai. Kelionė per Ispaniją. Atvykstame į Barseloną – labai judrų, šiuolaikišką, antrą pagal dydį Ispanijos miestą, turintį nemažą jūros uostą. Barselona laikoma vienu didžiausių Europos kultūros centrų. Miesto senamiestis – tai viduramžių gotikos pastatų ir bažnyčių muziejus po atviru dangumi. Ekskursija po Katalonijos sostinę: Kolumbo ir Ispanijos aikštės, Montjuich kalnas, nuo kurio atsiveria puiki miesto ir uosto panorama, Olimpinis kompleksas, gotikinis kvartalas su katedra ir senoviniais karalių rūmais. Galėsite pasigėrėti Barselonos perlu – nebaigta statyti įžymiojo architekto A. Gaudi šedevru Šv. Šeimos bažnyčia (Sagrada Familia). Ji žavi didingumu ir yra neabejotinai tobuliausias garsiojo katalonų architekto darbas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje viename iš pajūrio kurortų.

10 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Traukiniu vykstate į oro uostą. Skrydis Barselona – Vilnius.

Papildoma informacija

Išvykimo laikai

09-24 (9 d.) / 7 v. / 949.05 999 EUR

Įskaičiuota

kelionė autobusu pažintinio turo metu;
9 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
1 vakarienė Ispanijoje;
2 vakarienės Maroke;
kelionės vadovo paslaugos;
ekskursinė programa;
nemokamas papildomo turistų bagažo gabenimas autobusu iš Lietuvos;
kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Vilnius – Porto, Barselona – Vilnius (~250 EUR); (*) – bilietai į mokamus objektus, viešojo transporto bilietai Lisabonoje, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 120 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Papildomi komentarai

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės;
objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti, pavakarieniauti arba įsigyti maisto;
vykstant į šią kelionę, reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas.